Évértékelő gyűlését tartott a Veszprém megyei polgárőrségek szövetsége.

Az évértékelő gyűlésre a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság épületében december 1-én került sor délután 16 órakor.

dscf0589.jpg

A jelenlévőket  Dülk József  szervezési elnökhelyettes köszöntötte, dr. Tarcsa Csaba r. dandártábornok urat  a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság vezetőjét, Miskolczi Tibor tű. ezredes urat a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatóhelyettesét, Huszár Péter alezredes urat a  Veszprém megyei Kormányhivatal Védelmi Bizottságának titkárát és a Rendőrkapitányságok képviseletében megjelent rendőrkapitány urakat, valamint polgárőr társainkat, akik az év során kiemelkedő teljesítményükkel vívták ki társaik nagyrabecsülését.

dscf0597.jpg

Elsőként  Dézsi János a Veszprém megyei polgárőr szövetségek elnöke ismertette az idei évben történt eseményeket és eredményeket.  Megköszönte a megyei polgárőrök eddigi munkáját, de felhívta a figyelmet, a még hátralévő adventi időszak fokozott szolgálataira.

dscf0571.jpg

Örömmel számolt be arról, hogy Papp Károly, országos rendőrfőkapitány 10 darab nagy teljesítményű motorkerékpárt adott át motoros polgárőröknek, és ebből kettő darabot megyénk kapott.

dscf0605.jpg

A folytatásban dr. Tarcsa Csaba r. dandártábornok a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője értékelte a megyei polgárőrök munkáját. Elmondta, hogy  több mint 100 polgárőr egyesület van a megyében. Azt szeretnék, hogy minden egyesület jól működjön, hogy a fiatalok számára vonzó legyen ez az önkéntes tevékenység. Megköszönte a FINA biztosításában való közreműködést. Beszéde végén megköszönte a polgárőrök éves munkáját, és külön megköszönte a hozzátartozók és családok megértését és támogatását.

dscf0615.jpg

Ezt követte Miskolczi Tibor tű. ezredes a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatóhelyettesének a beszéde, aki megköszönte a polgárőrök éves munkáját, és azt tanácsolta, hogy a fiatalítás érdekében érdemes lenne átgondolni az önkéntes tűzoltó egyesületekkel való együttműködést.

dscf0620.jpg

A beszédet Huszár Péter alezredes úr a  Veszprém megyei Kormányhivatal Védelmi Bizottságának titkára folytatta, aki tolmácsolta, Takács Szabolcs Veszprém megyei kormánymegbízott köszönetét polgárőreinknek, az egész évben végzett munkáért.

A beszédek után már csak az elismerések átadása volt hátra, ami a következő képen alakult.

A Veszprém megyei Polgárőr Szövetség Elnökségének javaslata alapján az OPSZ:

Polgárőr Érdemkereszt arany fokozatát adományozza

• Ambrus Zoltán Csögle
  • Sztána László Papkeszi

Polgárőr Érdemkereszt ezüst fokozatát adományozza

• Molnár Brigitta Kemenesszentpéter
  • Szőke Istvánné  Veszprém Dózsa
  • Pirka István Nemesgörzsöny

Polgárőr Érdemkereszt bronz fokozatát adományozza

• Varga Sándor Kapolcs
  • Murai Ferenc Nagyesztergár
  • Szabó Lajos Sümeg

A Veszprém Megyei Polgárőr Szövetség elnöksége a 2014 évben alapította a Szent László plakettet.

A megye polgárőrségének munkájában kiemelkedő teljesítés elismerésére, járási koordinátorok és az egyesületi elnökök javaslata alapján az elnökség határozata alapján:

Szent László  plakettet adományozza:

• Bódis István Zalahaláp
  • Németh Ernő Veszprémgalsa
  • Sprigmann Mihály Városlőd
  • ifj. Horváth József Hajmáskér
  • Kovács Lajos Somlószőlős
  • Simon László Lovas
  • Ruszina György Balatonkenese
  • Zugor József Pétfürdő
  • Varga Imre Szentbékkálla
  • Troják Mihály Szápár
  • Varga Attila Csót

A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság Vezetése a Rendőrséggel közös aktív szolgálat elismeréseként, a rendőrkapitányságok javaslata alapján

Dicséretben részesíti és a Szent György plakettet adományozza:

• Ujhelyi Sándor Városlőd
  • Kristóf János Kerta
  • Polyák Réka Balatonfűzfő
  • Pintér József Balatonkenese
  • Deák Attila Dörgicse
  • Szűcs József Lovas
  • Kardos József Pápa
  • Keinauf László Lovászpatona
  • Tóth Ferenc Nemesgulács
  • Marton György Gógánfa
  • Mekota István Öskü
  • Lujber Tibor Pétfürdő
  • Baráth Károly Szentgál
  • Piedl András Herend
  • Vörös Dezsőné Dudar

Gratulálunk mindenkinek  az elismerésekhez, és további sok sikert kívánunk a munkájukhoz.

Nagy Zoltán