Fokozott szolgálatot láttak el

A Lovasi polgárőrök a húsvéti ünnepek alatt is vigyáztak a rendre.

Megerősített szolgálatot teljesítettek a Lovasi polgárőrség tagjai az ünnepi hosszú hétvége alatt. Nagypéntektől húsvét hétfőig, kétórás váltásokkal a reggeli óráktól, késő estig jelen voltak gépjárművel és gyalogosan is a település bel, illetve külterületén. A rendkívüli járványhelyzet miatt döntöttek úgy, hogy megerősítik a közterületi jelenlétet, mivel a hosszú hétvége miatt amúgy is sok nyaralótulajdonos látogat le a Balatonhoz. Mivel a Balaton parti települések többsége lezárta a strandjait és sétányait, ezért arra számítottunk, hogy a szabadba vágyok, az erdőt veszik célpontul. - meséli Simon Róbert az egyesület elnöke.

bemutato1.jpg

Dézsi Jánossal VeMPSZ elnökével a polgárőrök

Külterületen és a település több részén is kihelyeztünk figyelemfelkeltő táblákat, amin a település látogatásának mellőzésére, illetve az illegális szemétlerakások megelőzésére hívtuk fel a figyelmet. Dézsi János a Veszprém megyei polgárőrségek szövetségének elnöke is látogatását tette Lovason és elhozta egyesületünk számára az Országos Polgárőr Szövetségtől kapott védőfelszereléseket, fertőtlenítőszereket. Összességében elmondható, hogy esemény mentesen zárult a rendkívüli ünnepi hétvége, ami nagyban köszönhető a helyi polgárőrök áldozatos munkájának is.

Forrás: Dézsi János

VeMPSZ elnöke