Szabálysértés a segélyhívó számok indokolatlan hívása!!!

A szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvény 2013. szeptember 01. hatállyal ismételten változott.

A törvény szabálysértésnek minősíti a segélyhívó számok rendeltetéstől eltérő igénybevételét. Nem tárcsázhatóak a 112 és 107 hívószámok hívásátirányítás érdekében, kizárólag segélyhívásra használhatóak.

Mellékelem az erről szóló tájékoztatót!!!

Levél a polgárőrségnek 20130916.doc

Leiner Norbert titkár

Veszprém Megyei Polgárőrségek Szövetsége

Kovács Imre elnök Úr !

V e s z p r é m

Tisztelt Elnök Úr!

Tájékoztatom, hogy a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvény 2013. szeptember 01. hatállyal ismételten változott.

A kapitányságokkal történő kapcsolattartás telefonos elérhetőségeit mellékelve megküldöm.

Kérem Elnök urat, hogy a polgárőr szövetségek részére a fenti tájékoztatást továbbításáról intézkedni szíveskedjen.

Segítségét előre is köszönöm !

Veszprém, 2013. szeptember 16.

Tisztelettel:

Borbély Zoltán r. alezredes sk.

osztályvezető