Kiosztotta az OPSZ a védőeszközöket

Megkapták a védőfelszerések első részét a megyei polgárőr szövetségek, az eljuttatásuk a polgárőrökhöz folyamatos.

Március 26-án az Országos Polgárőr Szövetség megkapta a Belügyminisztériumtól a megigért 15 ezer darab orvosi védőmaszkot, amit március 27-én, a Megyei Szövetségek képviselői már át is vettek. Sőt azt a 1600 darab FFP2-es szűrőmaszkot és azt a 2 ezer pár védőkesztyűt is, amit az OPSZ szerzett be.

Dr. Túrós András, az OPSZ elnöke köszönetet mondott a Belügyminisztériumnak, egyben elmondta azt is, hogy az ellátásból kiemelten részesedtek a szerb határ mellett működő Szövetségek.
Az OPSZ-nél beszerzés alatt van további 5000 pár kesztyű és még legalább 2000 darab maszk – mondta az OPSZ elnöke. – Természetesen szükség szerint nyújtjuk be igényünket a Belügyminisztérium felé.
Dr. Túrós András még hozzátette: Vírusmentes hónapokat kívánok minden polgárőr társamnak. Vigyázzatok magatokra és embertársaitokra is.

Forrás:https://www.opsz.hu/