Polgárőrök az üdülők, turisták biztonságáért

Az Országos Polgárőr Szövetség ezúton szeretné felhívni a figyelmet a nyári turisztikai szezon alatt betartandó alapvető biztonsági tanácsokra. Kérünk mindenkit, hogy ezen információkat a lehető legszélesebb körben terjesszék.

300x300_szorolapke.jpg

Ha nyugodt, biztonságos nyaralásra, pihenésre vágyik, felhívjuk figyelmét a következőkre:

• A parkoló elhagyása előtt ellenőrizze: bezárta-e autóját!
  • Ne hagyjon értékeket parkoló gépkocsijában!
  • Nagyobb értékeit helyezze el az értékmegőrzőben, ne vigye a vízpartra!
  • Ne hagyja értékeit őrizetlenül a strand területén!
  • Pihenés közben is figyeljen a strandon „tébláboló” gyanús személyekre!
  • Bármilyen gondja, tapasztalata van, forduljon a Rendőrséghez, vagy a helyi Polgárőrséghez!
  • Ha bajba kerül, hívja a 112-es segélyhívó telefonszámot!

Ha megnyerték tetszését az önkéntes bűnmegelőzők, lépjen be a polgárőrségbe. Várjuk jelentkezését a helyi polgárőr egyesületeknél, vagy az opsz központi irodában (1077 budapest, király utca 71.). Titkarsag@opsz.hu · www.opsz.hu

Magyar és angol nyelvű szórólap innen letölthető

Összes: 362048