Tizenötödik alkalommal rendezték meg Bács-Kiskun megyében a megyei polgárőr napot

bacskiskun0705.jpgEbben az évben június 27-én Dunafalva látta vendégül a Bács-Kiskun megyei polgárőröket.

A Bács-Kiskun Megyei Polgárőr Szervezetek Szövetsége a hagyományoknak megfelelően családi nap keretében köszönte meg, ismerte el a megyei polgárőr társadalom önkéntes bűnmegelőzési tevékenységét, a települések közbiztonsága érdekében végzett áldozatos szolgálatát.

A megye 96 egyesülete közül 36 képviseltette magát, közel 600 polgárőr ünnepelt a Duna partján.

A rendezvényt megtisztelte jelenlétével Dr. Túrós András az Országos Polgárőr Szövetség elnöke, Dr. Kerényi János országgyűlési képviselő, Dávid Károly r. dandártábornok, a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője, Rausch Sándor a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés alelnöke, Dr. Dános Valér a Belügyminisztérium Közszolgálati Személyzetfejlesztési Főosztály vezetője. Magosi György Dunafalva polgármestere, Gyapjas János tü. alezredes a Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgató-helyettese. Kolozsi József az Országos Polgárőr Szövetség gazdasági elnökhelyettese, a Jász-Nagykun Szolnok Megyei Polgárőr Szövetség elnöke, rendőrkapitányság-vezetők, határrendészeti kirendeltség-vezetők, polgármesterek, a megyei polgárőr szövetség elnöksége.

A megyei polgárőrnap keretében részesültek elismerésben a kiemelkedő munkát végző egyesületek, polgárőrök.

Dr. Túrós András az Országos Polgárőr Szövetség elnöke kiemelkedő polgárőr szolgálatáért polgárőr érdemkereszt arany fokozatával tüntette ki:

• Bacsa Mihályt a Pálmonostori Polgárőr Egyesület tagját,
  • Rózsahegyi Árpád Ferenc Jánoshalmi polgárőrt,
  • Kertész Zoltánnét, a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Polgárőr Egyesület titkárát,

Polgárőr érdemkereszt ezüst fokozatával tüntette ki:

• Lemle Zoltánt A Dunafalva Polgárőr Egyesület titkárát,
  • Fúrós Ferenc Balotaszállási polgárőrt,
  • Herczeg László Antal Kunbaracsi polgárőrt,
  • Árva Antal Mátyás Tompai polgárőrt.

Polgárőr érdemkereszt bronz fokozatával tüntette ki:

• Böjtös László Orgoványi polgárőrt,
  • Szűcs István Kelebiai polgárőrt,
  • Budai György Tompai polgárőrt.

Dávid Károly r. dandártábornok, megyei rendőrfőkapitány, Bács-Kiskun Megye közrendjének, közbiztonságának fenntartásához nyújtott segítségéért és a területileg illetékes rendőrkapitányságok, illetve határrendészeti kirendeltségek munkájának támogatásáért elismerését és köszönetét fejezte ki:

• Sárdi Tibor Kiskunfélegyházi polgárőrnek,
  • Lakatosné Baranyi Erika Szakmári polgárőrnek,
  • Szmutka Györgynek, a Csengődi Polgárőr Egyesület elnökének,
  • Kocsi István Szabadszállási polgárőrnek,
  • Majer Zoltán Kisszállási polgárőrnek,
  • Novák Zoltán Kecskeméti Polgárőr Egyesület elnökének
  • A Szalkszentmártoni Polgárőr Egyesületnek.

Gyapjas János tü. alezredes, a Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelem igazgatóhelyettese, Bács-Kiskun Megye lakosságának védelme érdekében nyújtott támogatásáért:

• Bokányi Zoltánnak, a Bajai Polgárőrség elnökének, a Sugovica Járási Mentőcsoport tagjának.
  • Harcsa Sándornak, az Akasztói Polgárőrség elnökének.
  • Novák Zoltánnak, a Kecskemét Polgárőrség Közhasznú Egyesület elnökének.
  • Tóthné Nagy Juliannának, BKMPSZ elnökségi tagjának, a Tiszakécskei Önkéntes Tűzoltó Egyesület tagjának.
  • Kálló Józsefnek, Szanki polgárőrnek.
  • Kovács Jánosnak, a Tass Polgárőr Egyesület elnökének.

Rausch Sándor a megyei közgyűlés alelnöke Bács-Kiskun megyét bemutató könyvet adományozott:

• Dr. Túrós Andrásnak, az Országos Polgárőr Szövetség elnökének,
  • A Dunafalvai Polgárőr Egyesületnek,
  • Lencsés Sándornak, a BKMPSZ elnökhelyettesének, a Solti Polgárőr Egyesület elnökének.

Dr. Fekecs Dénes a Bács-Kiskun Megyei Polgárőr Szervezetek Szövetségének elnöke kiváló polgárőr szolgálatáért emléktárgyat adományozott:

• Császár Zoltánnak, a Csólyospálosi Polgárőrség Falu- és Tanyavédő Egyesület elnökének
  • Németh Dániel Szanki polgárőrnek,
  • Vadkerti-Tóth Benjámin János Kiskunmajsai polgárőrnek,
  • Horváth Ferenc megyei elnökségi tagnak,
  • Fodor-Rácz Attiláné Csengődi polgárőrnek,
  • Major Istvánnénak, a Tázlári Polgárőr Egyesület alelnökének,
  • Kiss Imrének, a Szeremlei Polgárőr Egyesület elnökének,
  • Magosi Györgynek, Dunafalva polgármesterének, a helyi polgárőrség tagjának,
  • Kovács Istvánnak, Dunafalva Polgárőr Egyesület elnökének,
  • Jasper Lajos Dunafalvi polgárőrnek.

Több település polgármestere is a megyei polgárőrnap alkalmával ismerte el polgárőreik önként vállalt tevékenységét.

A programot hagyományosan látványos bemutatók, művészeti produkciók, különféle versenyek színesítették, így a polgárőrök horgászatban, kötélhúzásban, főzés területén mérhették össze tudásukat és hajókiránduláson is részt vehettek. Lehetőségük nyílt a résztvevőknek egészségügyi szűrésen részt venniük, illetve véradással is segíthettek a jelenlévők.

A nap keretében hirdették ki az első alkalommal megrendezett a Terbe Marcell –fiatalon elhunyt solti polgárőr emlékére megrendezett– borverseny eredményét is. Az év polgárőr bora címet a hajósi Knehr István 2014-es cabernet franc-ja nyerte el.

Forráshttp://www.radiop.hu